Na rynku dostępnych jest wiele firm, które w ramach swojej oferty proponują profesjonalne pranie dywanów. Popyt na tego typu usługę jest wzmożony, zwłaszcza w sektorze dywanów tkanych ręcznie. Modele te wytwarzane są w unikalny sposób, a ich struktura to zespół delikatnych węzłów. Z tego też względu należy zadbać o specjalną technikę prania. Firmy zajmujące się czyszczeniem ręcznie wykonywanych dywanów w ostatnim czasie nie mogą narzekać na brak zleceń.

Początkowe etapy procesu czyszczenia ręcznie wycinanych dywanów

Jeśli przykładowo posiadamy dywan ze sznurka prostokątny to w pierwszej kolejności pracownicy specjalistycznej pralni poddadzą go wnikliwej kontroli, tak aby dokonana diagnoza pozwoliła na wskazanie odpowiednich środków piorących. Dobranie ich pozwoli na usunięcie wszystkich zabrudzeń. Kolejnym działaniem będzie usunięcie wszystkich substancji sypkich z powierzchni dywanu, tak aby przed zastosowaniem detergentów na przeszkodzie nie stanęły ziarnka piasku czy kamyczki.

Działania wykonywane przez specjalistów w celu usunięcia plam i zanieczyszczeń

Dywan ze sznurka prostokątny oraz inne ręcznie szyte zostają zamoczone w specjalnym płynie, dzięki któremu powstałe plamy i zabrudzenia ulegną spłyceniu. W dalszej kolejności następuje moment na gruntowne ręczne pranie, to ten etap, w którym czyszczenie zostanie zakończone w momencie uzyskania satysfakcjonujących wyników. W jednej z końcowych faz pielęgnacji dywan zostanie zalany kolejną substancją, tym razem stworzonym na bazie tłuszczu zwierzęcego. To on umożliwi uzyskanie odpowiedniej barwy.

Niezawodna technika prania

Po wspomnianych zabiegach przychodzi kolej na wirowanie, które odbywa się w specjalnej przeznaczonej do tego maszynie. Po zakończeniu tego etapu dywan zostanie poddany suszeniu w specjalnie przygotowanemu w tym celu pomieszczeniu. To niezwykle ważny moment, gdyż pozwoli to na równomierną eksploatację z każdej ze stron. Specjalistycznie pranie dywanów pozwala na zachowanie ich odpowiedniej kondycji przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *