Profesjonalny sposób na czyszczenie ręcznie tkanych materiałów

Dywan na szydełku prostokątny oraz inne tego typu produkty potrafią być jedyną w swoim rodzaju ozdobą każdego domu. Cieszą się uznaniem z racji swojej miękkości, niepowtarzalności wzorów oraz przyjemnie się po nich chodzi. Wykonane ręcznie dywany są trwałe, dzięki czemu przez długie lata mogą służyć swoim użytkownikom. Jednak w celu zadbania o ich kondycję i czystość, warto sięgnąć po sprawdzone metody prania.

Zadbaj o pielęgnację dywanów

W szczególności na początku dywany szydełkowe charakteryzują się zbyt rozłożystym włosiem, które pozostaje po ich przycięciu. Nie należy go usuwać, a jedynie stopniowo poddawać odkurzaniu, w ten sposób zmniejszony zostanie stopień zużycia ręcznie wykonanej ozdoby. Rzemieślnicy zaznaczają, że nie powinno się ich też trzepać, gdyż może to zepsuć strukturę węzłów. Jednak najbardziej niebezpieczny jest wnoszony do wnętrz piach oraz żwir. Wszystko ze względu na przetarcia, które mogą spowodować trwałe uszkodzenia dywanu.

Profesjonalne pranie – tylko w wykonaniu profesjonalnej obsługi

Delikatność węzłów sprawia, że najczęściej nabywcy dywanów szydełkowych i innych tego typu korzystają ze specjalnych pralni. Pracownicy takich firm doskonale wiedzą, w jaki sposób odpowiednio o nie zadbać. Każdy z nich przechodzi specjalne szkolenie, które w niedalekiej przyszłości pomoże w dokonaniu szczegółowej kontroli danego ręcznie tkanego dywanu i przedłużeniu jego trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *