Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak sama nazwa wskazuje, to produkty, które wykorzystywane są w miejscach, gdzie zwiększone jest prawdopodobieństwo poślizgnięcia się lub osunięcia dywanu. Zwłaszcza warto zaopatrzyć się w tego typu podkłady, gdy w naszym domu przebywają małe dzieci lub osoby starsze. Umiejscowione na podłodze sprawią, że dywany na nie położone nie będą się przesuwać. Maty antypoślizgowe w zależności od potrzeb można zakupić praktycznie w dowolnym wymiarze.

Zastosowania mat antypoślizgowych

Wysokiej jakości podkłady są w stanie zapobiec przesuwaniu oraz fałdowaniu chodnikom i dywanom bez względu na ich rodzaj. Tym samym można mieć pewność, że np. szydełkowy dywan prostokątny będzie zawsze równomiernie rozłożony na podłodze. Zwiększa to komfort chodzenia po nim, a samo podłoże zabezpiecza przed porysowaniem. Maty najczęściej wykonane są z gumowej siateczki, która zapewnia trwałość w użytkowaniu. Stąd też nie ma potrzeby, aby przyklejać zabezpieczenia, wystarczy je rozłożyć.

Konserwacja i czyszczenie podkładów pod dywany

Producenci mat antypoślizgowych nie widzą przeciwwskazań, aby ich nie stosować przy ogrzewaniu podłogowym. Nie wpływa to na ich właściwości, ani też na cenę sprzedaży. Maty są sprzedawane z metra bieżącego, dzięki czemu każdy może zakupić ten produkt wedle własnych potrzeb. Podkłady można prać w temperaturze 30°C. Od kilku lat ta forma zabezpieczenia sprawdza się, zaleca się zakup maty wraz z nowym dywanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *