Praktyczna i efektowna dekoracja wnętrza

Dekoratorzy wnętrz przekonują, iż oprócz designu do jakiego nawiązują dywany pokojowe prostokątne bardzo istotny jest też materiał, z którego są wykonane. W dostępnej ofercie najczęściej możemy skorzystać z modeli wykonanych z włókna syntetycznego oraz naturalnego. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto rozeznać się w temacie właściwości wspomnianych materiałów. Który z nich będzie bardziej praktyczny? Trwalszy?

Najbardziej znane – dywany z włókien naturalnych 

Wysoka jakość i komfort, to główne skojarzenia jakie przychodzą na myśl w kontekście naturalnych dywanów. Materiał ten jest przyjemny w dotyku i miękki, a jednocześnie wykazuje dużą sprężystość oraz trwałość. W ten sposób wełniane dywany pokojowe prostokątne nie ulegają odkształceniom. Oprócz tego, wełna chroni przed chłodem, a przy dużej powierzchni jest w stanie nawet regulować poziom wilgotności w danym pomieszczeniu. Z racji wysokich cen i jakości modele tego typu pełnią głównie funkcję reprezentacyjną.

Włókna syntetyczne – alternatywa dla tworzyw naturalnych

Z kolei dywany pokojowe prostokątne i w innych kształtach z polipropylenu, poliestru i wiskozy są wersją tańszą, ale to nie oznacza za gorszą. Przede wszystkim są przyjazne dla alergików, ponieważ nie uczulają. Niektóre z nich całkiem udanie są w stanie imitować wełnę, poza tym są miękkie i przyjazne w dotyku. Z kolei dywany wiskozowe choć nieco mniej łagodne, to nadrabiają dużą odpornością na brud oraz kurz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *