Praktyczna i efektowna dekoracja wnętrza

Dekoratorzy wnętrz przekonują, iż oprócz designu do jakiego nawiązują dywany pokojowe prostokątne bardzo istotny jest też materiał, z którego są wykonane. W dostępnej ofercie najczęściej możemy skorzystać z modeli wykonanych z włókna syntetycznego oraz naturalnego. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto rozeznać się w temacie właściwości wspomnianych materiałów. Który z nich będzie bardziej praktyczny? Trwalszy?

Najbardziej znane – dywany z włókien naturalnych 

Wysoka jakość i komfort, to główne skojarzenia jakie przychodzą na myśl w kontekście naturalnych dywanów. Materiał ten jest przyjemny w dotyku i miękki, a jednocześnie wykazuje dużą sprężystość oraz trwałość. W ten sposób wełniane dywany pokojowe prostokątne nie ulegają odkształceniom. Oprócz tego, wełna chroni przed chłodem, a przy dużej powierzchni jest w stanie nawet regulować poziom wilgotności w danym pomieszczeniu. Z racji wysokich cen i jakości modele tego typu pełnią głównie funkcję reprezentacyjną.

Włókna syntetyczne – alternatywa dla tworzyw naturalnych

Z kolei dywany pokojowe prostokątne i w innych kształtach z polipropylenu, poliestru i wiskozy są wersją tańszą, ale to nie oznacza za gorszą. Przede wszystkim są przyjazne dla alergików, ponieważ nie uczulają. Niektóre z nich całkiem udanie są w stanie imitować wełnę, poza tym są miękkie i przyjazne w dotyku. Z kolei dywany wiskozowe choć nieco mniej łagodne, to nadrabiają dużą odpornością na brud oraz kurz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *