Marzenia o ciepłym dywanie możliwe do spełnienia

Już na samą myśl o miękkim i ciepłym dywanie robi się każdemu lepiej, gdyż oznacza to, że będzie można na nim postawić swoje zmarznięte stopy. Podobną radość będą czerpały dzieci, które wykorzystają wspomniany produkt jako przestrzeń do zabawy. Jednak prawdziwą magię w domu potrafią stworzyć dywany wykonane na szydełku. Przed przystąpieniem do jego stworzenia najczęściej powtarzanym pytaniem jest, to ile sznurka na dywany prostokątny będę potrzebował do jego wykonania?

Dywan ze sznurka zrobiony we własnym domu

Zdaniem specjalistów, na około 100 cm potrzeba 500 m sznurka. Polecany jest przede wszystkim wykonany z bawełny, gdyż jest wystarczająco gruby oraz płaski, aby dzieci mogły z niego komfortowo korzystać. Oprócz odpowiednich umiejętności potrzebne będzie oczko zamykające, łańcuszek, kółko i słupek. Na samym początku należy wykonać koło łączące w sobie dwanaście słupków.

Kiedy mogę skorzystać z mojego nowego dywanu?

Ręcznie wykonany dywany na szydełku nie trzeba jakkolwiek wykańczać. Najzupełniej wystarczy, aby oczkiem ścisłym zamknąć ostatnie okrążenie słupków. Wówczas można położyć na niego pozostałe elementy wystroju, jak np. stolik kawowy, regał czy też fotel. Ponadto istnieje kilka szkół, które swoje dywany wykonują tzw. ślimakiem, czyli każde okrążenie sznurka nie zamyka się oczkiem ścisły, a robione według obowiązującym zasadom designu. W przypadku liczenia nie może dojść do pomyłki, przez jego twórcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *