Czy marzysz o wykonaniu własnego, okrągłego i kolorowego dywanu? Mimo braku swoich doświadczeń w tej materii możesz go stworzyć we własnym zakresie, dokładnie tym samym ściegiem jaki zastosowano w oryginalnych modelach. Wielkość dywanika, ilość dobranych kolorów, to wszystko zależy od twórcy dywanu, który wykonując ścieg ustala wcześniej tego typu parametry. W jakie przyrządy, materiały należy się zaopatrzyć? Czy stworzenie własnego dywanu to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy?

Dobór ilościowy materiałów

Ile sznurka na dywan prostokątny będziemy potrzebować? Najłatwiej to obliczyć wykorzystując wiedzę na temat wybranego splotu oraz biorąc pod uwagę rozmiar. Ten ostatni parametr wpłynie bezpośrednio na stopień zużycia materiałów. Średnio uznaje się, że do wykonania dywanu potrzeba około kilometra sznurka. Gdzie można go zakupić? Skąd wziąć sznurek bawełniany? W jakich ilościach można go zakupić? W zależności od projektu i ilości pierścieni poznamy precyzyjny szacunek dotyczący długości potrzebnego nam sznurka.

Gdzie kupić sznurek bawełniany?

Przed rozpoczęciem tkania dywanu warto zorientować się, gdzie w najbliższej okolicy jesteśmy w stanie zakupić potrzebny nam materiał. Niestety większość hurtowni pasmanteryjnych może nie sprostać naszemu zapotrzebowaniu, dlatego warto z dużym wyprzedzeniem złożyć zamówienie lub skorzystać z możliwości jakie dają nam sklepy internetowe. Wybór w sieci jest naprawdę duży, możliwy jest zakup motki o długości 50 lub 100 metrów.

Który ścieg warto wykorzystać?

Najpopularniejszym jest słupkowy, który pozwala na wykonanie dywanu dużo szybciej niż innymi metodami. Dla bardziej zaawansowanych w tym fachu osób polecane są rzadziej wykorzystywane ściegi. Choć nowa metoda na samym początku może sprawiać dużo problemów, co opóźni wykonanie dywanu, to efekt może być powalający! Dywan ze sznurka potrafi wizualnie pozytywnie zaskoczyć, bez obaw można na nim stanąć bosą stopą, a dzieci mogą wykorzystać go jako miejsce do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *