Puszyste, miękkie, jak je nie uwielbiać?

Dywany typu shaggy już od wielu lat znajdują się w gronie najczęściej kupowanych modeli w branży wnętrzarskiej. Nie ma co się dziwić ich nabywcom, którzy nie chcą korzystać z tradycyjnych modeli, a wolą bardziej puchate, zmieniające kolor rozwiązanie. Shaggy mogą być wykonane ze sztucznych włókien, tj. akrylu, polipropylenu lub poliestru, ale też z domieszką wełny. Tym samym cena, właściwości poszczególnych modeli może się różnić.

Właściwości włochaczy

Takim mianem określane są dywany shaggy, z racji ich charakterystycznego runa. Jego puszystość, gęstość i miękkość są efektem specjalnych właściwości bardzo elastycznych włókien. Wykazują odporność na ugniatanie, nie odkształcają się, a przez wiele lat rzeczywiście wyglądają jak nowe. Puszyste runo dodaje klimatu przytulnego wnętrza. Wspomniane włókna nie uczulają, są przyjazne dla skóry i stwarzają bardzo dobre warunki do chodzenia. Na dywanie shaggy bez jakichkolwiek obaw mogą bawić się dzieci. Jeśli dobierzemy modele wykonane z naturalnych włókien, to tym samym zyskamy bardzo dobry izolator ciepła.

Kolorystyka runa

Najczęściej kojarzone są przez większość jako modele jednokolorowe. Jednak z roku na rok producenci proponują coraz to ciekawsze rozwiązania. Przykładowo dywany zielone prostokątne mogą być zastąpione bardziej urozmaiconymi i wyszukanymi wzorami. Świetnie prezentują się modele w tym odcieniu, ale o różnym stopniu natężenia barwy. Ciekawą alternatywą mogą być nowoczesne, geometryczne wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *