Zdaniem wielu najlepszym miejscem dla dywanu bezapelacyjnie jest salon, sypialnia lub łazienka. Jednak coraz częściej obserwuje się tendencję do układania go w innych częściach mieszkania, tj. na balkonie lub tarasie. Czy stary dywan z salonu można swobodnie zaadaptować na zewnątrz? Jak znaleźć idealny model, który nie tylko będzie prezentował się godnie, ale równocześnie nie zatraci swoich funkcjonalności?

Przytulnie także na zewnątrz

Urządzanie balkonu czy też tarasu nie jest łatwe. To nie tylko konieczność zakupienia kompletu mebli, które umożliwią spędzanie tam czasu, ale też zadbanie o odpowiednią estetykę w postaci dekoracji. Oprócz kwiatów przysłużyć się ku temu może rozłożony na podłodze dywan. Wiele osób zapomina, że wpływa to na ogólną koncepcję wystroju. Przykładowo szydełkowy dywan prostokątny będzie w stanie zasłonić betonowe płyty lub nieestetyczną wykładzinę. To dobry sposób na zadaszonych balkonach i tarasach, gdyż materiał nie będzie wtedy narażony na opady.

Kiedy dywan na balkonie lub tarasie może okazać się przydatny?

Występują sytuacje, w których dywany rozłożone na zewnątrz mogą okazać się niezwykle przydatne. Można o tym pomyśleć, gdy mamy małe dziecko, które stawia dopiero pierwsze kroki. Wówczas będzie mogło spędzać więcej czasu na zewnątrz, ponieważ pokrycie podłogi zostanie zabezpieczone przez miękki materiał. W przypadku, gdy organizujemy przyjęcia można pomyśleć o uatrakcyjnieniu przestrzeni na balkonie lub tarasie. Elegancki szydełkowy dywan prostokątny stworzy miejsce do relaksu.

Jak ułożyć dywan na zewnątrz?

Istotne jest odpowiednie umiejscowienie dywanu na balkonie i tarasie. Wszystko uzależnione jest od dostępnej przestrzeni. W obu przypadkach najczęściej sugeruje się rozłożenie dywanu nieopodal drzwi balkonowych, wówczas posłuży jako zastępnik chodniczków. Dobrym miejscem jest przestrzeń przy meblach wypoczynkowych, dzięki czemu wydzielimy kącik kawowy. Dywan będzie spełniał swoje funkcje także pod doniczkami i skrzynkami na kwiaty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *