Do zakupu nowego dywanu dochodzi zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy z nich, to gdy planujemy remont. Tym samym zmianie ulega wystrój wyremontowanych pomieszczeń, aranżujemy wnętrza w zupełnie nowy sposób. Nowy dywan pojawia się także, gdy nasza dotychczasowa ozdoba na podłodze jest w wyraźny sposób zużyta. Co w tych sytuacjach można zrobić ze starym dywanem? Czy nadaje się tylko do wyrzucenia czy może się jeszcze do czegoś przydać?

Balkon – lokalizacja do przedłużenia użyteczności wysłużonego dywanu

Dywan na zewnątrz? To bardzo dobry pomysł, gdy posiadamy zadaszony balkon, a chcemy na nim urządzić miejsce przeznaczone do relaksowania się. Zazwyczaj mamy do czynienia z betonowym podłożem, kaflami które wizualnie nie zachwycają. Stąd też dywany zielone prostokątne czy też wszelkie inne będą przyjemniejsze w odbiorze. Ozdobienie balkonu w ten sposób pozwoli nam na stworzenie letniego salonu.

Dywan jako odpad

Niestety dochodzi do sytuacji, gdy posiadany przez nas dywan raczej nie nada się już do ponownego wykorzystania. W związku z tym warto skorzystać z usługi wywozu dywanów. Usługa tego typu obejmuje przyjazd pod wskazany adres, zabranie wysłużonego elementu dekoracyjnego oraz przekazanie jako odpad w odpowiednie miejsce. Korzystając z takiej opcji możliwe, że nasz dywan będzie mógł być poddany procesowi odzysku. Ponadto nasi sąsiedzi będą wdzięczni, że nie pozbyliśmy się wielkogabarytowego odpadu zajmując niemal całą powierzchnię kontenera.

Dywan może być cenny dla kogoś innego

Często dochodzi do sytuacji, w których coś dla jednego jest śmieciem, a dla drugiej osoby może okazać się czymś cennym. Tak też może być w przypadku zużytego dywanu. Zamiast upychać go do wnętrza śmietnika lepiej zostawić go tuż obok pojemnika. Całkiem możliwe, że ktoś zrobi z niego pożytek, gdyż może posłużyć jako drapak dla kota lub przykrycie podłogi w domku letniskowym itp. Możliwe, że ktoś ten dywan w ciekawy sposób zaaranżuje lub przerobi na własne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *